A Külügyi Műhely Alapítvány 2018-ban kezdte meg szakmai munkáját. A szervezet célja, hogy megszólítsa és bevonja a profiljához illeszkedő szakterületeken tanuló hallgatókat, oktatókat és kutatókat, ezáltal egy tudományterületeken átívelő szakmai közösséget építsen fel. A közösségépítés mellett, azzal összhangban a Külügyi Műhely Alapítvány tudományos és tudománynépszerűsítő tevékenységet is ellát.

Tevékenységünk főbb pillérei:

• A Külügyi Műhely c. online tudományos folyóirat, valamint a Külügyi Műhely – Gyorselemzés sorozat c. online tudományos időszaki kiadvány gondozása.
  • A szervezet szakmai profiljába illeszkedő tudományos kutatások lefolytatása és az eredmények publikálása.
  • Tudományos közösségépítés hazai és határon túli magyar szakértők és szervezetek, valamint nemzetközi partnerek bevonásával.
  • Aktív közösségi média, valamint hazai és határon túli magyar médiajelenlét.

A Külügyi Műhely Alapítvány szervezete:

Alapító:

Tóth Zoltán Balázs – alapító: szervezetfejlesztés, projektmenedzsment, marketing, PR, kommunikáció.

Kuratórium:

Tóth Nikolett – kuratóriumvezető: szervezetfejlesztés, projektmenedzsment, honlapüzemeltetés.

Császár Vivien – kuratóriumi tag.

Láz Adrián – kuratóriumi tag.

dr. Wágner Tamás Zoltán – kuratóriumi tag: magyarországi, valamint külhoni kapcsolatépítés és kommunikáció.

A Külügyi Műhely c. online tudományos folyóirat Szerkesztőbizottsága:

Főszerkesztő:

Tóth Zoltán Balázs

Rovatvezetők:

Biztonsági tanulmányok: Szabó László András

Diplomácia: Antal Gábor és Schvéd Brigitta Kinga

Európai tanulmányok: dr. Budai Péter és dr. Teleki Bálint

Magyar nemzetpolitika: dr. Wágner Tamás Zoltán

Magyarország külkapcsolatai: Dr. Rigó Balázs

Nemzetközi gazdaságtan: Sashalmi Ádám

Nemzetközi jog: dr. Pesci Marco

Nemzetközi szervezetek: Dr. Sziebig Orsolya Johanna