A Szegedi Történészhallgatók Egyesületének Ötödik Konferenciája – Bemutatkozott a Külügyi Műhely c. folyóirat

A Szegedi Történészhallgatók Egyesülete 2023-ban ötödik alkalommal szervezte meg konferenciáját (március 30-31.) az MTA TABT Szegedi Akadémiai Bizottság (SZAB) Székházában, amelyen a Szegeden tanuló történelem szakos és történelem iránt érdeklődő hallgatók számára biztosít előadási és publikálási lehetőséget. (A program itt érhető el.) Idén a Szervezők egyik célja volt, hogy bemutatásra kerüljenek azok a folyóiratok és portálok, amelyek publikációs lehetőséget biztosítanak a graduális és posztgraduális képzésben résztvevő hallgatók számára.
A konferenciára a Szervezőktől felkérést kapott a Külügyi Műhely c. folyóirat főszerkesztője, dr. Wágner Tamás Zoltán is. Az előadásra 2023. március 30-án a „Parnasszosz felé vezető úton – Publikációs helyek és lehetőségek történészhallgatók számára” c. programpont keretében került sor. A főszerkesztő röviden bemutatta a folyóiratot, melynek során többek között kitért a folyóirat tudományos paramétereire, a kéziratok leadási határidejére, a formai követelményekre és a publikálás folyamatára is. Reméljük, hogy az előadás felkeltette a hallgatóság figyelmét és a jövőben több, szegedi történészhallgatót is a szerzőink között köszönthetünk.