Kommunikációs és marketing szakos hallgatókat keresünk induló nemzetközi projektünkbe

A Külügyi Műhely Alapítvány 2022. második negyedévében indítja útjára új nemzetközi projektjét, amely célja – elsődlegesen a közép- és kelet-európai régió országaiban működő – szakmai és tudományos szervezetek összekapcsolása, tudásmegosztása az Európát érintő biztonsági kérdésekről.

A projekt elsődlegesen hálózatépítésen alapuló tudásmegosztásra épül, amely magában foglalja a különböző országok tudományos közösségei közötti párbeszéd előmozdítását, a legújabb kutatási eredmények minél gyorsabb áramlásának biztosítását, kutatási eredmények, illetve információk népszerűsítését, angol nyelvű blogfelület fenntartását, illetve egyetemi hallgatók számára bekapcsolódási lehetőség biztosítását a projekt megvalósításába. A projekt indulásakor magyar nyelvű szakértői csapattal indul, ugyanakkor angol nyelvű tartalomgyártás fog megvalósulni.

Ezen megfontolás mentén keresünk kommunikációval és marketinggel foglalkozó / szakirányú tanulmányokat folytató egyetemi hallgatókat – BA, MA, PhD – az alábbiak szerint.

1) Kommunikációs szakértő

Feladatai közé tartozik:

• A projekt kommunikációs stratégiájának kidolgozása a projektvezetővel és a Külügyi Műhely Alapítvány vezetőségével közösen.
  • A projekt szempontjából releváns kommunikációs csatornák feltérképezése a hálózatépítés megalapozásához.
  • Közösségi média tartalmak kialakításával kapcsolatos tevékenység.

Munkára fordított idő:

• Egyéni vállalásoktól függően legfeljebb 5 óra/ hét, amely óraszám szakmai gyakornok esetében változhat.

A Kommunikációs szakértő nem részesül díjazásban.

Munkába történő bekapcsolódás módja:

• Állandó csapattagként; vagy
  • Szakmai gyakornokként – amely tevékenységet a projekt alapítója, a Külügyi Műhely Alapítvány igazol le.

Jelentkezés menete

A meszaros.rita@kulugyimuhely.hu e-mail címre kérjük megküldeni

• Magyar nyelvű szakmai önéletrajzot;
  • Fél oldalas motivációs levelet;
  • Az elkövetkező 5 év 5 legfontosabb tudományos-szakmai célkitűzését.

Jelentkezési határidő: 2022. április 15. (péntek)

2) Marketing szakértő

Feladatai közé tartozik:

• A projekt kommunikációs stratégiájának kidolgozása folyamán támogató tevékenység (a marketing tevékenységre fókuszálva).
  • A projekt szempontjából releváns marketing lehetőségek feltérképezése a hálózatépítés megalapozásához.
  • Közösségi média tartalmak kialakításával, fejlesztésével és tartalomgyártással kapcsolatos tevékenység.

Munkára fordított idő:

A Markiting szakértő nem részesül díjazásban.

Munkába történő bekapcsolódás módja:

• Állandó csapattagként; vagy

Jelentkezés menete

A meszaros.rita@kulugyimuhely.hu e-mail címre kérjük megküldeni

• Magyar nyelvű szakmai önéletrajzot;
  • Fél oldalas motivációs levelet;
  • Az elkövetkező 5 év 5 legfontosabb tudományos-szakmai célkitűzését.

Jelentkezési határidő: 2022. április 15. (péntek)

Az esetlegesen felmerülő kérdéseket a meszaros.rita@kulugyimuhely.hu e-mail címre várjuk.

A Külügyi Műhely Alapítványról

Szervezetünk egy dinamikusan fejlődő, magyarországi székhelyű civil szervezet, amely jelen felhívás meghirdetésekor közel 50 szakértőt tömörít, illetve számos szakmai és médiapartner együttműködésével bír. Tevékenységének fókuszában tudományos kiadványok gondozása áll – ’Külügyi Műhely’ c. online tudományos folyóirat, ’Külügyi Műhely – Gyorselemzés sorozat’ c. online tudományos időszaki kiadvány, tanulmánykötetek gondozása (az első kettő 2022-ben jelenik meg) –, míg a fentiek mellett hangsúlyos szerepet kap a partneri kapcsolatok fejlesztése országhatárokon belül és azokon túlnyúlóan.

2022-ben a Külügyi Műhely Alapítvány – a belső szervezeti változásokon túlmenően – arra vállalkozik, hogy elmozdul a diákszervezetiség irányába is, ezáltal olyan BA és MA hallgatókat is szeretne megszólítani, akik bár érdeklődnek a tudomány világa iránt, azonban azt inkább a tudománynépszerűsítési, tudománymenedzseri, illetve hálózatépítési oldalról közelítenék meg. A diákszervezetiség irányába történő nyitást az alábbi megfontolásokból indítottuk el:

• szeretnénk a tudomány világát közelebb hozni az egyetemi hallgatókhoz, vonzóvá tenni számukra ezt a karrierutat;
  • új lehetőségeket teremteni egyetemi hallgatók számára szakmai ismereteik és tapasztalataik bővítéséhez (aminek például álláskeresés során vehetik nagy hasznát);
  • BA és MA hallgatók bevonásával új impulzusok becsatornázása a Külügyi Műhely Alapítvány életébe; illetve
  • a szélesebb szakértői csapattal új projektek, kezdeményezések közös elindítása.

Várjuk mindazon hallgatók jelentkezését, akik egyetemi éveik alatt szakmai ismereteiket még jobban szeretnék elmélyíteni.

Projektünk megvalósítását az alábbi támogatók teszik lehetővé: